Yenigelenler Hakkında

 

45 yıl önce Bursa’da başladı peynir serüvenimiz.

            O zamanlardan beri süre gelen doğallık anlayışımızı hiçbir zaman kaybetmedik.

            Hayvanlarımızın beslenmesinden, doğal ortamlarda yetiştirilmesine kadar her bir ayrıntıyı düşünerek döşedik yürüdüğümüz yolların taşlarını. Katkısız ürettik. Sorumluluk bilincini o zamanlardan yükledik omuzlarımıza. Çünkü biliyorduk ki ürettiğimiz sadece bir peynir değildi. Ürettiğimiz insan sağlığına yararlı bir mucizeydi, sağlık deposuydu. Ürettiğimiz çocuklarımızın gelişim temelini oluşturan beslenme piramidinin temel taşıydı ve asla içerisinde kötülük barındıramazdı. Doğal olmalıydı, katkısız. Ve bizde tüm bunlardan yola çıkarak ürettik peynirlerimizi. Üç doğa harikası ham maddesiyle. Şirden maya, doğal tuz ve süt… bu üç hammaddeye sadık kaldık ve sütün doğallığını korumayı görev edindik.

            Ne yazık ki bu süreçte süt ve sütün hakkında yanlış gelişen düzensizliklere denk geldik. Süt ve süt ile var olan peyniri, yalnızca bir pazarlama ürünü olarak gören, onu sahteleştiren ve özünden uzaklaştırarak sağlıksız bir gıdaya dönüştüren eller ile karşılaştık. Küçük hesaplar için zengin protein kaynağını harcamaktaydılar. Bundan dolayıdır ki biz ilk kendimiz tükettik peynirlerimizi daha sonra çocuklarımızı besledik. Çünkü en temel ilkeydi bizim için doğalı üretmek ve doğalı tükettirmek. İşte bu yüzden süte ve peynire yeniden anlam kazandırdık. Sütün içindeki proteini çekip almadık.

             Proteini rahat bıraktık keza vitaminlerde yerli yerinde, kalsiyumu zaten kemiklerin emrine verdik. Hiçbirine dokunmadık. Biz sütü saf haliyle işleyip peynir yaptık. Sütün içi mucize dolu. Yağı, proteini, vitamini, kalsiyumu hepsi içinde.

             Ufak hesaplar için sütü değersizleştirenlere karşı bir reform bizimkisi. Sütü olduğu haliyle bırakıyor ve en güzel halini peynir yapıyoruz. Doğa harikasını en doğal haliyle sizlere ulaşması için emekle işliyoruz. Sütün beyazı barıştır, sevgidir, aşktır. İşini aşkla yapanların baharıdır, yarınıdır.

              Sanatın ruhumuzu doyurduğu gibi biz de ürettiklerimizle sanatımızı ortaya koyuyoruz. Ruhunuza hitap ederek size sunuyoruz.

              El emeğimizle, sevgimizle, iş aşkımızla, inancımızla, size olan saygımızla, doğaya ve doğala özlemimizle, sağlıklı nesillerin yetişmesine gayretimizle daha değerli bir yarın için çalışıyor, üretiyor ve sizlerle birlikte büyüyoruz.

Ne eksik, ne fazla; kusursuz bir dünyaya

 Hoşgeldiniz.

 

Çerez Kullanımı